Uudistuneet nettisivut

Kesän aikana seuran nettisivut ovat päivittyneet uuteen modernimpaan ulkoasuun. Uuden teeman vuoksi sivut toimivat nyt jokaisella laitteella hyvin ja täten sivuille on voitu tuoda uusia ominaisuuksia. Päivityksen lisäksi sivuille on lisätty päävalikkoon lisää linkkejä seuran tärkeisiin kanaviin ja alavalikkoihin on lisätty huomattavasti lisää sivuja eri aiheille!

Uusia sivuja lisätty mm. seuratoiminnan kuvausta, kurssikohtaiset tietosivut, nuorisotoiminnasta kertova sivu ja sivu erikseen jäseneksi liittymisestä. Myös tekstisisältöä on aikaisemmilta sivuilta tarkastettu ja päivitetty ajantasalle.

Uusia päävalikon alasivuja uudessa teemassa.

Vanhoihin sivuihin verrattuna etusivu on nyt huomattavasti tervetulleempi sivujen uudelle vierailijalle ja tärkeimmistä sivujen aiheista löytyy nyt pienet kuvaukset ja linkit sisältöön. Myös blogin painoarvoa on nostettu ja uusimmat artikkelit löytyvät myös etusivulta kuin myös erikseen omalta blogi sivulta. Etusivun pohjalta löytyy myös tilaa tiedoitteille.

Uusi bloginäkymä ja vanha tuttu sivupalkki uudessa ulkoasussa.

Kiitos Paulalle, Teemulle ja Petralle avuista sivujen tekstisisällön pävittämisestä.

Erityiskiitokset Semi sivujen päivittämisen avuista!

Viimeksi sivun ulkoasua päivitettiin 2016 WordPressin silloiseen teemaan